کنگره نوشیدنی سبزیجات استفاده گرمازدگی

کنگره: نوشیدنی سبزیجات استفاده گرمازدگی نوشابه پیشگیری تغذیه تاثیر دوغ در پیشگیری از گرمازدگی

گت بلاگز عمومی مصرف دوغ کم نمک جهت جلوگیری از گرمازدگی

در فصل تابستان هستیم و احتمال گرمازدگی در افراد بیش از گذشته هست. جهت اینکه از خطر مبتلا شدن به گرمازدگی در امان

مصرف دوغ کم نمک جهت جلوگیری از گرمازدگی

در فصل تابستان هستیم و احتمال گرمازدگی در افراد بیش از گذشته هست. جهت اینکه از خطر مبتلا شدن به گرمازدگی در امان بمانید بهتر است که دوغ کم نمک مصرف کنید. در این مقاله از دکتر سلام به تاثیر نوشیدن دوغ کم نمک در جلوگیری از گرمازدگی پرداخته ایم. توصیه ما این است که این بخش را از دست ندهید.

تاثیر نوشیدن دوغ کم نمک در پیشگیری از گرمازدگی

یک متخصص تغذیه گفت: دوغ کم نمک، عالی ترین ماده غذایی جهت برطرف گرمازدگی است و ماست آن پتاسیم مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

مصرف دوغ کم نمک جهت جلوگیری از گرمازدگی

ایرج نیستانی گفت: با شروع فصل تابستان و راه هشدت گرمای هوا، تقریباً تمام افراد گرمازدگی را تجربه می کنند و این امر موجب می شود با مصرف مواد مضری چون نوشابه، نه تنها گرمازدگی برطرف نشده بلکه حجم وسیعی از قندهای مضر وارد بدن شود.

وی افزود: در مواقع گرمازدگی علاوه بر آب بدن، میزان زیادی پتاسیم و سدیم از طریق تعریق از بدن دفع می شود این در حالی است که این مواد جهت بدن مورد نیاز بوده و از طریق مصرف آب تأمین نمی شود.

متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: در فصل گرما 99 درصد آب بدن به وسیله تعریق دفع می شود که بخشی از این رقم به دفع پتاسیم و سدیم متعلق است و جبران نشدن آن می تواند خطرآفرین باشد.

در فصل تابستان هستیم و احتمال گرمازدگی در افراد بیش از گذشته هست. جهت اینکه از خطر مبتلا شدن به گرمازدگی در امان

وی عنوان کرد: موادی چون گوجه فرنگی، لیمو و بسیاری از میوه ها، منبع غنی پتاسیم هستند که علاوه بر تأمین آب بدن، تاثیر به سزایی در جذب مواد مهم بدن دارند.

نیستانی اذعان داشت: تصور اشتباه مردم از مصرف بعضی مواد مثل نوشابه جهت برطرف گرمازدگی، سلامتی را به خطر می اندازد. این در حالی است که در دو دهه گذشته از آب دوغ خیار جهت برطرف تشنگی، تأمین پتاسیم و انرژی بخشی به بدن استفاده می شد و به عنوان یک غذای بافایده و سالم محسوب می شود.

وی گفت: مصرف زیاد هر مواد غذایی می تواند مضر باشد. جهت برطرف گرمازدگی توصیه می شود از دوغ استفاده نشود ولی باید توجه داشت مصرف دوغ های نمکی، خطرآفرین هست. بنابراین دوغ کم نمک عالی ترین نوشیدنی جهت برطرف گرمازدگی است و ماست موجود در آن، پتاسیم از دست رفته بدن را جبران می کند.

متخصص تغذیه جهت پیشگیری از گرمازدگی افزود: مصرف دو واحد میوه و یا سبزیجات در وعده صبحانه، آب ویتامین مورد نیاز جهت فعالیت روزانه را در بدن تأمین می کند و به صاحبان مشاغل سخت مثل کارگران که در معرض گرمای هوا هستند توصیه می شود به جای مصرف نوشیدنی ها، حتماً از میوه استفاده کنند.

منبع: میزان

واژه های کلیدی: نوشیدنی | سبزیجات | استفاده | گرمازدگی | نوشابه | پیشگیری | تغذیه | تاثیر دوغ در پیشگیری از گرمازدگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz